Er wordt de laatste jaren steeds vaker voor kleinere en intiemere trouwerijen en bruiloften gekozen. Dat kan natuurlijk aan het saldo op de rekening van de bruidsparen liggen maar het kan ook een bewuste keuze zijn om de trouwdag lekker intiem met een beperkt gezelschap te vieren. Wat de reden ook is, zorg op z'n minst voor een trouwlocatie die bij jullie past én voor een professionele bruidsfotograaf die de trouwdag voor altijd vastlegd Op deze pagina hebben we het voornamelijk over de trouwfotografen. Want mocht je binnenkort in het huwelijksbootje stappen, twijfel dan niet om voor een professionele trouwfotograaf te kiezen. Want deze profs komen niet alleen met een knappe camera, maar ook met heel veel ervaring en vakkennis!
Bij de keuze voor jullie bruidsfotograaf in Friesland zijn er verschillende mogelijkheden. Uiteraard moet je voor ieder onderdeel van de trouwdag een budget bepalen. Hierbij zul je af en toe wel keuzes maken die een beetje overeen komen met jullie portemonnee. Dat zal bij de keuze voor de bruidsfotograaf geen makkie worden want dankzij de trouwfoto's kun je nog regelmatig lekker zwijmelen over de trouwdag. Bepaal dus eerst of je iemand met een gave camera kiest of dat je gaat voor een professionele bruidsfotograaf, die uiteraard ook een prachtige camera heeft!
Foto: Studio 13 Fotografie | making memories
Vanaf het moment dat een aanstaand bruidspaar contact opneemt met een ervaren en vakbekwame bruidsfotograaf in Friesland voor trouwfoto's in jullie eigen stijl, tot het moment van een unieke trouwreportage met album e.d. wordt afgeleverd, zijn vele uren van vakwerk verstreken. Als de fotograaf al deze uren naar behoren in het eindtarief berekend, zullen velen tot hun schrik opmerken dat zij dit niet in hun budget opgenomen hebben.
Foto: Emma Fotografie | liefdevolle herinneringen
Veel mensen zijn voorstander van het vrijgeven van branche-eisen m.b.t. diploma's en vestigingsregels. Maar helaas heeft dit met zich meegebracht dat veel mensen die beschikken over een knappe digitale camera en veel complimenten hebben gekregen over de gemaakte vakantiekiekjes en de fotoreportage van buurmans feestje, zich als fotograaf gaan inschrijven bij de Kamer van Koophandel, een mooie website laten bouwen en voortaan dus als fotograaf door het leven gaan. We horen dan ook al jaren dat iemand met een KvK inschrijving wel zelfstandig is maar zich nog lang geen professionele fotograaf mag noemen. Zo ook is niet iedere zelfstandige met een camera en website een vakbekwame fotograaf.
Foto: lindafoto.nl | De bruidsfotograaf die met jullie mee denkt
Lieve aanstaande bruidsparen: Kijk eerst heel goed naar het werk dat de fotograaf van jullie keuze eerder al heeft afgeleverd. Kijk en voel of de stijl van de bruidsreportages past bij jullie stijl en verwachtingen. En is er een klik met de fotograaf, die 's ochtends al samen met de bruidegom aanbelt bij de bruid op een van de mooiste dagen van jullie leven? Als dat allemaal positief is, kijk dan pas naar het tarief voor de trouwreportage en vergelijk daarna het volledige pakket met andere aanbieders met lagere tarieven. Het is niet zo dat je niet in zee moet gaan met goedkope fotografen, maar laat de kosten niet het zwaarste onderdeel zijn bij jullie beslissing.Zoek een trouwfotograaf die past bij jullie eigen stijl. Zelf weet je het beste hoe de kosten binnen jullie budget een rol spelen en hoe zwaar dit mee weegt binnen jullie keuze voor de huwelijksfotograaf, met wie jullie de trouwdag grotendeels samen gaan doorbrengen.
Namens het team van TrouweninFriesland.nl wens ik jullie alvast veel plezier en wijsheid bij de voorbereiding op de trouwdag en voor later een behouden vaart in het huwelijksbootje.
Dat is een heel ruim begrip. Welke tijden en wat wil je er allemaal bij? En een topfotograaf of gemiddeld? Om toch bedragen te noemen: Uurloon tussen de € 90,00 en € 150,00. Totaalbedrag compleet, zonder avondbruiloft tussen de € 2000,00 en € 3000,- inclusief BTW. Het is een prijs/kwaliteit situatie. Je vraagt tenslotte ook niet: Wat kost een auto?
Als de trouwdatum in het trouwseizoen valt, tussen mei en september, dan kun je voor een goede of bekende bruidsfotograaf niet vroeg genoeg zijn. Denk aan 1 tot 1 1/2 jaar. Als je een goede fotograaf wilt dan moet je deze gewoon snel boeken zodra jullie de trouwdatum weten.